تجمیع آزمون های مدارس استعداد های درخشان و نمونه دولتی+دفترچه

دسته: آموزش و پرورش تاریخ ایجاد در یکشنبه, 08 آوریل 2012

بابونه: برای سال تحصیلی 92-91 آزمون مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در قالب یک آزمون برگزار می شود. در سال های گذشته آزمون ورودی این دسته از مدارس به صورت جداگانه برگزار می شد و مشکلات خاصی به همراه داشت

که با اتخاذ سیاست های جدید، بخش عمده ای از مشکلات گذشته بر طرف می گردد. ثبت نام مدارس مدارس استعداد های درخشان و نمونه دولتی در مقطع راهنمایی و دبیرستان و هنرستان ها از 27 اسفند آغاز شده و تا پایان فروردین ماه 1391 ادامه خواهد داشت و ثبت نام صرفا از طریق مدارس فعلی دانش آموزان انجام می شود [1]

 

 

 

نحوه پذیرش دانش آموز در مدارس استعداد های درخشان

شرط معدل برای ثبت نام در مدارس استعداهای درخشان 19 می باشد و گزینش دانش آموزان صرفا بر اساس رتبه فضلی خواهد بود ـ به عبارت دیگر معدل تاثیری نخواهد داشت.

 

نحوه پذیرش دانش آموز در مدارس نمونه دولتی

برای ثبت نام در مدارس نمونه د ولتی نیز برای دوم راهنمایی معدل 16 و اول دبیرستان معدل 15 ضروری است و گزینش داوطلبان در اینگونه مدارس بر اساس 70% آزمون ورودی و 30% معدل تراز شده نوبت دوم خواهد بود.

 

در سال جاری علاوه بر تجمیع آزمون ها، تعداد مدارس خاص نیز افزایش یافته و احتمال قبولی داوطلبان بیشتر خواهد بود. با توجه به تغییر نظام آموزسی به 3-3-6 در سال تحصیلی 92-91 پایه ی اول راهنمایی بدون دانش آموز خواهد بود و برای تکمیل ظرفیت دوره راهنمایی تحصیلی، مدارس خاص برای پایه ی دوم راهنمایی پذیرش خواهند داشت.

 

انتخاب مدرسه محل تحصیل

برای دانش آموزان مقطع راهنمایی دو انتخاب ( یکی از مدارس استعدادهای درخشان و یکی از مدارس نمونه دولتی) و برای دانش آموززان مقطع دبیرستان 4 انتخاب (یکی از مدارس استعدادهای درخشان، یکی از مدارس نمونه دولتی، و دو هنرستان) در نظر گرفته شده است و دانش آموز  بر اساس رتبه ای که کسب نموده و اولویتی که انتخاب کرده فقط در یکی از مدارس خاص پذیرفته می شود.

آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان و مدارس راهنمایی، دبیرستانها و هنرستانهای نمونه دولتی راس ساعت 9 صبح روز جمعه 2/4/1391 در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار خواهد شد.

بر اساس اطلاعات دفترچه راهنمای آزمون مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی اسامی پذیرفته شدگان هر واحد آموزشی حتی الامکان 30 روز پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

صرف نظر از بحث مربوط به ضرورت یا عدم ضرورت مدارس خاص، تجمیع آزمون های مدارس استعداد های درخشان و نمونه دولتی بخشی از مشکلات خانواده ها برای ثبت نام فرزندانشان را برطرف می نماید و امید می رود که در سالهای آینده نیز با اتخاذ سیاست های نوین بستر مناسب برای ثبت نام دانش آموزان فراهم شود.

برای دریافت فایل دفترچه اینجا را کلیک کنید

 

فروردین 1391- عبدالرزاق خواجه زاده

You have no rights to post comments